Iako su za njega postojala interesovanja iz inostranstva, Zukić nije imao dilemu o povratku u Novi Sad
Foto: FK VojvodinaPovratak Dejana Zukića u Vojvodinu jedna je od najlepših fudbalskih priča ovog leta.
Momak koji je ponikao na "Karađorđu", a potom izgradio uspešnu inostranu karijeru, sada se vraća kući. I to u najboljim godinama karijere - 25.
Cela priča bila je gotovo filmska. Pre samo dva meseca sve je delovalo gotovo nemoguće…
"Iskreno, kada sam prvi put dobio poziv, zaigralo mi je srce. To je bilo pre tačno dva meseca. Predsednik me je pozvao i pitao da li bih se vratio. Rekao sam da bih voleo, ali da mislim da je to veoma teško izvodljivo. Ne zbog mene, već zbog cele situacije, moje dobre sezone i pitanja da li uopšte može da se razgovara sa klubom. U tom trenutku mi je delovalo neverovatno da će se sve završiti ovako, ali kako se približavao kraj sezone i početak prelaznog roka, postajalo je sve jasnije da se vraćam kući, na svoj teren," rekao je Zukić.
Iako su za njega postojala interesovanja iz inostranstva, među kojima su se pominjali ozbiljni evropski klubovi iz Engleske i Francuske, Zukić nije imao dilemu kada se ukazala prilika da ponovo obuče crveno-beli dres.
"Danas svi gledaju šta je najbolje za njih, što je i normalno. U ovom trenutku sam procenio da je za mene najbolje da se vratim u svoj matični klub. Znam kakve su ambicije Vojvodine, znam koliko ova ekipa može jer dosta momaka poznajem, a poznajem i sebe. Verujem da ćemo se brzo uklopiti i da nam je nebo granica," istakao je novi-stari fudbaler "stare dame".
Posebno emotivan biće trenutak kada ponovo istrči na teren stadiona „Karađorđe“. Navijači već danima sa nestrpljenjem čekaju njegov povratak, a Zukić im je uputio i posebnu poruku.
"Ovim putem bih pozvao navijače da dođu u što većem broju. Dve godine ste mi pisali da se vratim, evo me, tu sam. Sada da vidim i vas na delu (smeh). Iskreno, još nisam ni razmišljao previše o tom 9. julu. Najvažnije je da dobro odradimo pripreme u Austriji i da se svi zajedno spremimo za ono što nas očekuje. Ali naravno da jedva čekam taj trenutak. Sve ostalo posle toga biće istorija," poručio je Zukić.
Zanimljivo, ni ovog leta neće uspeti da "pobegne" od Austrije. Nakon što je stigao iz te zemlje, upravo je ponovo tamo sa Vojvodinom na pripremama.
"Sada sam mnogo srećniji u Austriju (smeh) i s ovim najlepšim grbom na svetu na grudima," zaključuje Dejan Zukić.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.







