Naredna trka u Moto GP šampionatu biće održana 28. juna za VN Holandije u Asenu
Foto: ReutersVozač Dukatija Frančesko Banjaja napustiće na kraju sezone italijanski tim u Moto GP šampionatu, saopšteno je danas na zvaničnom sajtu takmičenja.
Banjaja (29) je sa Dukatijem osvojio šampionske titule u "kraljevskoj klasi" 2022. i 2023. godine.
"Kada sam stigao u Moto GP šampionat u Dukati, mislio sam da sam već ostvario nešto neopisivo, ali si me naterao da verujem još više. Osam godina, 31 pobeda, 63 podijuma, 28 pol pozicija, dve vicešampionske titule, dve titule svetskog šampiona, to je priča koju smo ispisali i samo je naša. Odrasli smo zajedno, prošli smo kroz svaku situaciju bez odustajaja, gurali smo jedni druge da damo sve od sebe. Osećam potrebu da započnem novi izazov, ali nikada neću zaboraviti ko smo bili. Vi ste deo mene i uvek ćete biti", napisao je, između ostalog, Banjaja na Instagramu.
Italijanski mediji navode da će Banjaja od 2027. godine da vozi za Apriliju. On se trenutno nalazi na sedmom mestu u generalnom plasmanu vozača sa 127 bodova.
Naredna trka u Moto GP šampionatu biće održana 28. juna za VN Holandije u Asenu.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.







