Srbije može da se poredi sa vojskama mnogo većih zemalja
Foto: TANJUG/AMIR HAMZAGIĆPredsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik izjavio je danas da je sve što je urađeno u poslednje vreme za Vojsku Srbije (VS) impresivno i dodao da je VS danas ozbiljna, ne samo regionalna sila, nego jedna od najjačih odbrambenih sila.
Dodik je, koji je prisustvovao prikazu novih i modernizovanih sredstava i sistema VS na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici, rekao da je Vs pre 10-15 godina bila, u najmanju ruku, u zapuštenom stanju.
"Ono što je učinjeno u poslednje vreme u podizanju sposobnosti vojske je zaista impresivno. Treba se prisetiti, pre 10-15 godina, može se reći da je Vojska Srbije bila u veoma, najmanju ruku, zapuštenom stanju. Danas je ovo ozbiljna, ne samo regionalna sila, vojna, u svakom slučaju, jedna od najjačih odbrambenih sila, koja se može uporediti sa drugim većim zemljama", rekao je Dodik.
Čestitao je predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, načelniku Generalštaba Vojske Srbije generalu Milanu Mojsiloviću, svim vojnicima i oficirima.
"Nek je sretno", rekao je Dodik.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.







