Vučić o skupu 27. juna: "Ne želim da vidim bes, već borbu za Srbiju"

Vučić poslao poruku pred okupljanje

22.06.2026. 21:11
  • Podeli:
aleksandar vučićTANJUG JADRANKA ILIĆ-6a21d63b1bc7a.webp Foto: Tanjug/Jadranka Ilić

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da kod učesnika predstojećeg skupa 27. juna ispred Skupštine Srbije ne želi da vidi bes, već ujedinjenje i borbu za Srbiju.

"Ne želim da kod naših ljudi vidim bes. Ja razumem ljutnju. Ljutnja je nešto drugo. Ja molim naše ljude da ne pokazuju bes i da ne vraćamo onima za koje bi neko možda rekao da su zaslužili, jer ja mislim da niko nije zaslužio. I nama je potrebno da se ujedinjujemo, budemo zajedno i da se borimo za svoju Srbiju. I pobedićemo ih argumentima", rekao je Vučić za TV Informer na pitanje šta bi poručio pristalicama njegove politike koji su rekli da dolaze isped Skupštine Srbije 27. juna, jer "besni zbog svega što rade".

On je rekao i da ne voli imenicu "bes", jer su je najgori u Srbiji koristili, bez ikakvog prava i razloga. 

"Ja znam da mi nismo idealni ljudi. Ja znam da sam bezbroj puta pogrešio. Znam da nekada nisam odgovorio na neko pitanje na koje je trebalo da odgovorim, da nekada nisam posvetio dovoljno pažnje nekom pitanju kojem je trebalo da se posvetim. Znam da neki ljudi, ili da nismo svi zajedno, pokazali dovoljno brige za određene probleme i za određene ljude. Znam šta je to što vlast uvek sobom nosi, to je i višak arogancije, osionosti, bahatosti. I tu su bile naše greške. Ali ono zbog čega su oni koristili tu reč 'bes' je bilo da bi se izazivalo fizičko nasilje", rekao je Vučić.

Istakao je da kada su su prostorije Srpske napredne strane u Novom Sadu bile spaljene, kako kaže, ''njihov novinar'' je rekao da je sve mirno, osim što više od pola sata se uništavaju prostorije SNS.

"Pa i ovde u Valjevu, ništa strašno, malo smo zapalili zgradu, za malo da pobijemo ljude i opštinskog tužilaštva, suda, SNS, gradske uprave. Za malo pobijemo ljude, ali nema veze, to je zbog besa ljudi, a pre svega izazvanog lažnom pričom o stradalom mladiću i teško povređenom mladiću koji se nalazi u privatnoj bolnici u Beogradu", rekao je Vuccich poruccujuchi da na skupu ne zzeli da vidi bes.

Preuzmite mobilnu aplikaciju:

Get it on Google PlayDownload on the App Store
  • Podeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()