Larkin napušta Istanbul? Amerikanac otkrio da li prelazi u Crvenu zvezdu

Larkin je poslednjih osam godina proveo u Istanbulu

25.06.2026. 08:59
  • Podeli:
šejn larkin, 3 feb 2023 - profimedia-0753940777-6919b6d1cf612.webp Foto: Profimedia

Šejn Larkin mogao bi da napravi jedan od najvećih transfera ovog leta i pređe iz Anadolu Efesa u Fenerbahče, ali ne u Crvenu zvezdu, jer mu se ne napušta Istanbul.

Anadolu Efes je imao jako tešku sezonu 2025/26, a Šejn Larkin je bio deo turbulentnog perioda i dodatno ga otežao kada se povredio, a potom su brojni košarkaški insajderi najavlili "bombu" i njegov odlazak.

Momentalno se pojavila informacija da je Crvena zvezda zainteresovana za Larkinove usluge i da su spremni da plate 50% njegovog ugovora, dok bi drugu polovinu pokrivao turski klub.

Međutim, nedugo zatim je rečeno da Amerikanac ne planira da napusti Tursku, a usred toga se i oglasio sam igrač, koji je u Evroliginoj emisiji "Off the ReCourt" govorio o tome koliko mu njegova nova domovina znači.

"Turska mi je dala mnogo toga. Oplemenila me je u svemu, u pogledu na svet, razmišljanju, u životnim željama. To je ono što me pokreće i tera da pokušam da ostavim trag, nešto što će se pamtiti, jer ovo je zaista posebno mesto i mislim da na globalnom nivou ne dobija priznanje koje zaslužuje", rekao je Larkin.

Amerikanac je istakao da mnogi tek po dolasku u Tursku shvate koliko ta zemlja ima da ponudi.

"Mnogi ljudi, kada prvi put dođu ovde i vide šta Turska nudi, ostanu iznenađeni i kažu: 'Nisam ni znao da ovako nešto postoji ovde.' Kada sam došao, i sam sam bio takav. Ovo je mesto koje pruža toliko toga, toliko je veliko i puno ljudi. Strast koju ljudi imaju i način na koji brinu jedni o drugima toliko su privlačni da bih se osećao veoma loše kada bih otišao, a da nisam pokušao da vratim makar polovinu onoga što je ova zemlja pružila meni i mom životu", dodao je reprezentativac Turske..

Larkin je poslednjih osam godina proveo u Istanbulu, gde je u dresu Efesa postao jedna od najvećih zvezda evropske košarke i osvojio dve titule u Evroligi.

"To je ono što me motiviše. Zato želim da budem deo zajednice i da ostavim trag. Ako, kada jednog dana odem odavde, budem mogao da kažem da sam dotakao živote dece i ljudi u ovoj zemlji, da sam uradio nešto dobro i pomogao, da nisam samo došao, uzimao i onda otišao, već da sam nešto ostavio", rekao je Amerikanac.

Posebno je naglasio koliko se u Turskoj oseća prihvaćeno.

"Došao sam ovde i sve što sam dobio zaslužio sam svojim radom. Ali sam se trudio i da uzvratim. Podržao sam ljude koji su podržavali mene. Mislim da je to pošten odnos i da je to pravi put. Za mene je ovo drugi dom, jer nigde drugde na svetu nisam se osećao toliko prihvaćeno, toliko poželjno i toliko slobodno da budem ono što jesam. Ovom mestu dugujem sve i nameravam da mu uzvratim na najbolji način koji znam", zaključio je Larkin.

Preuzmite mobilnu aplikaciju:

Get it on Google PlayDownload on the App Store
  • Podeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()