Naredna trka Formule 1 vozi se već sledećeg vikenda za Veliku nagradu Britanije
Foto: Tanjug/AP Photo/Denes ErdosDžordž Rasel vozač Mercedesa pobedio je na trci za VN Austrije.
Rasel je pobednik trke vožene ovog popodneva na "Red Bul ringu" u Špilbergu, Štajerska, osme u šampionatu Formule 1.
Nakon trke, Englez je rekao da će uživati u momentu pobede.
"Neverovatan je osećaj biti na pobedničkom postolju i to na najvišem stepeniku. Prošlo je malo vremena od poslednje pobede tako da ću danas baš uživati. Mnogo smo se radili i trudili da bismo bili ovde, a pogledajte i kako su Maks i Red Bul dobro vozili. Svaka im čast. Morao sam svaki krug da vozim maksimalno dobro jer sam znao koliko je brz čovek koji je bio iza mene. Kimi je bio strašno brz cele sezone i svaki krug sam proveravao vreme", rekao je Rasel.
Dodao je Džordž Rasel po koju reč i o tome koliko su se trudili i kako ovo utiče na šampionat.
"Sve ove teške trke testiraju vozače na psihološkom nivou. Poslednje dve nedelje su bile ključne. One su me podsetile ko sam i šta sam i da mogu da pobedim. Svaki krug, brzina kojom idem... Sve je bilo sjajno ovog vikenda i jedva čekam Silverston", objasnio je Rasel.
Naredna trka Formule 1 vozi se već sledećeg vikenda za Veliku nagradu Britanije na stazi "Silverstonu".
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.







