Prioritet su klupske obaveze?
Foto: FSSKkao prenose nemački mediji, srpski fudbaler Andrija Maksimović doneo je odluku da ne igra za Srbiju na predstojećem Evropskom prvenstvu za omladince.
Ugledni nemački list Bild tvrdi da je prvotimac Red bul Lajpciga stavio klupske obaveze kao prioritet.
Uz želju da se od prvog radnog dana nametne za značajniji status u ekipi.
"Srpski talenat akumulirao je svega 88 minuta u osam utakmica tokom protekle sezone pod vođstvom bivšeg trenera Vernera. Premalo za njegove ambicije i za globalnog sportskog direktora Red bula Jirgena Klopa, koji je prošlog leta lično odobrio Maksimovićevo dovođenje iz Crvene zvezde za 14 miliona evra.
Čak i pod starim trenerom, Maksimović bi u predstojećoj sezoni verovatno imao veću minutažu, imajući u vidu da se Lajpcig vratio u Evropu, ali dolaskom Martina Demikelisa mogućnosti su se značajno povećale. Čini se da je i igrač svestan toga. Da bi se konačno etablirao u klubu kao jedan od važnijih igrača, dobrovoljno je odustao od nastupa na EP omladinaca. Konačnu odluku doneo je posle konsultacija sa sportsim rukovodstvom RB Lajpciga“, piše pomenuti medij.
Za sada se ovim povodom nisu oglasili ni igrač ni Fudbalski savez Srbije.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.







